MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit (Colorimetric)

MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit (Colorimetric)
Vaše cena bez DPH
26 400 Kč
Vaše cena s DPH
31 944 Kč
Dostupnost
na objednávku
Kód
P-1036-96

96 Assays


Přihlaste se a nechte si hlídat dostupnost

Kompletní sada optimalizovaných pufrů a reagencií určených ke kolorimetrické kvantifikaci globální DNA hydroxymethylace.

MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit (Colorimetric) je kompletní sada optimalizovaných pufrů a reagencií určených ke kolorimetrické kvantifikaci globální DNA hydroxymethylace. Specifické měření hladiny 5-hydroxymethylcytosinu (5-hmC) bez cross-reaktivity s methylcytosinem a nemethylovaným cytosinem. ELISA-like formát na bázi mikrodestiček.
Kit je také speciálně optimalizován pro použití v páru s MethylFlash Methylated DNA Quantification Kit (Colorimetric) při simultánní kvantifikaci methylated DNA a hydroxymethylated DNA současně 5-Hydroxymethylcytosine 5-hmC, je modifikovaná forma cytosinu, nedávno objevená ve zvířecích tkáních. Funkce 5-hmC v epigenetice se svou funkcí odlišuje od svého předchůdce 5-methylcytosinu (5-MC) a v současné době zůstává neznámá. Předpokládá se však, že 5-hmC hraje důležitou roli při zapínání a vypínání genů. Díky technologii Epigentek MethylFlash je možné prakticky a rutinně identifikovat 5-hmC.

V současné době používané metody analýzy methylované DNA využívají štěpení restrikčním enzymem, bisulfite nebo MeDIP MS-PCR a sekvenování. Což není vhodné pro detekci 5-hmC, protože 5-hmC a 5-mC jsou těmito metodami prakticky nerozlišitelné . Řešení nabízí MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit, používá jedinečnou metodu kvantifikace globální DNA hydroxymethylace. Nenákladný efektivní způsob měření hladiny 5-hydroxymethylcytosinu a rozlišení mezi 5-hmC, 5-mC a C.

Výhody kitu:
• Kolorimetrická assay, jednoduchý postup, pohodlí a rychlost. Celý postup zvládnete během 3 hodin a 45 minut.
• Vysoká citlivost - detekční limit začíná už od 40 pg hydroxymethylované DNA, stačí vám jen 50 ng vstupní genomové DNA.
• Vysoká specifita - žádná cross-reaktivita s methylcytosinem a nemethylovaným cytosinem, 5-hydroxymethylcytosin je samostatně detekován.
• Univerzální pozitivní a negativní kontroly jsou součástí kitu - vhodné pro kvantifikaci hydroxymethylované DNA z jakéhokoliv druhu.
• Strip-well microplate formát činí kit flexibilní - manual nebo high throughput analýza.
• Jednoduchý, spolehlivý, konzistentní podmínky.
VýrobceEpigentek
Dokumenty k produktu:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty k produktu:
  • Žádné dokumenty
Epigentek
Epigentek
Epigentek nabízí více než čtyři stovky vlastních produktů v oblasti epigenetického výzkumu a příbuzných oborů.
Odkaz na stránky výrobce: Epigentek

Varianty

MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit (48 assays)
17 600 Kč
na objednávku
MethylFlash Hydroxymethylated DNA Quantification Kit (Colorimetric)
26 400 Kč
na objednávku


Mohlo by Vás zajímat